2esfand1

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از 2 برابر شدن میزان تولید بتن غلتکی این سازمان طی سال 1397 خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ مهندس احسان نوش آبادی با بیان آنکه کارخانه شماره 4 سازمان مهندسی و عمران شهر تهران طی یازده ماه اخیر بیش از 36 هزار و 800 تن بتن غلتکی تولید کرده است، از رشد 2 برابری تولید این محصول نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

وی با بیان آنکه افزایش قیمت قیر طی یک سال اخیر، استفاده از بتن غلتکی در پروژه های روسازی معابر را به راهکاری اقتصادی و مقرون به صرفه تبدیل کرده است، گفت: در روش روسازی با استفاده از بتن غلتکی، حجم آسفالت مصرفی به شدت کاهش می یابد چراکه اجرای رویه بتنی، ضخامت لایه آسفالتی بیندر را حداقل به میزان 10 سانتیمتر کاهش می دهد.

مدیرعامل سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، با تاکید بر اینکه رفتار نسبتا ثابت روسازی های بتنی در شرایط متغیر جوی و ترافیکی، این روش را به راهکاری مناسب برای روسازی و مرمت مسیرهای ویژه خطوط اتوبوس های تندرو تبدیل کرده است، افزود: امسال بهسازی خطوط اتوبوس های تندرو در بزرگراه خاوران و همچنین ایستگاه های محدوده منطقه 11 و میدان راه آهن با استفاده از بتن غلتکی انجام شد.

به گفته مهندس نوش آبادی، پروژه های احداث ادامه شمالی بزرگراه شهید صیاد شیرازی، بخش های مختلف تقاطع بلوار ارتش با بزرگراه های امام علی(ع) و شهید صیاد شیرازی، تقاطع غیرهمسطح بزرگراه شهید حکیم با بلوار المپیک و همچنین بهسازی و مرمت مسیرهای کندروی بزرگراه آزادگان، از جمله پروژه هایی هستند که با استفاده از روسازی بتنی، احداث یا مرمت شده اند.

گفتنی است کارخانه شماره 4 تولید بتن غلتکی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، قادر است در هر ساعت 300 تن بتن غلتکی تولید کند. تولیدات این کارخانه می تواند علاوه بر برطرف ساختن نیاز پروژه های فرامنطقه ای شهرتهران، نیاز مناطق 22گانه به این نوع بتن را نیز برطرف سازد.

 

منبع: خبرگزاری برنا

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایر اخبار

  • برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.
مجموعه گیتی هوم
ارسال پیام در واتس اپ