9809102

مدیر امور درآمد شهرداری اصفهان گفت: شهرداری با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم، قبوض کاغذی عوارض را از مرحله سوم امسال حذف و مبلغ پرداخت عوارض را به شماره تلفن همراه مالکان پیامک می‌کند.

 نادر آخوندی در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: تصمیم گرفته‌ایم تا قبوض کاغذی عوارض نوسازی، عمران شهری و کسب و پیشه را که به صورت دوره ای هر چهار ماه یک بار توزیع می‌شود، حذف کند.وی تصریح کرد: در حال حاضر چاپ مرحله دوم توزیع قبوض عوارض در حال انجام است و توزیع آن به زودی آغاز می‌شود که پشت برگه قبوضی این دوره اعلام شده شهروندان می‌توانند اطلاعات و شماره تلفن همراه خود را به صورت تماس با تلفن ۱۳۷ و یا ارسال شماره شناسایی ملک به سامانه پیامکی ۲۰۰۰۰۱۳۷ اعلام کنند.

مدیر امور درآمد شهرداری اصفهان با بیان اینکه امسال در مرحله نخست توزیع قبوض عوارض ۵۹۰ هزار و ۲۷۵ فیش نوسازی و ۹۹ هزار و ۸۵۹ فیش کسب و پیشه چاپ شده که هزینه چاپ و توزیع آن ۳۸۲ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان برای شهرداری هزینه در برداشته است، افزود: اگر این عدد را ضربدر سه و البته منهای تورم سالانه کنیم در سه مرحله توزیع قبوض امسال باید حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای توزیع قبوض عوارض هزینه می‌کردیم که با حذف قبوض کاغذی در مرحله سوم ۳۸۲ میلیون و ۳۳۵ هزار تومان در هزینه‌ها صرفه‌جویی خواهیم کرد.

وی گفت: تعداد ۲۰۰ هزار برگ کاغذ برای چاپ ۶۰۰ هزار قبض در هر دوره مصرف می‌شود که هزینه‌های زیادی به همراه دارد، اما با اجرای طرح قبوض کاغذی، شهرداری اصفهان پس از تهران دومین کلانشهری است که در این راستا اقدام کرده است.

آخوندی با بیان اینکه هر سال ۸۲ اصله درخت باید برای چاپ قبوض عوارض شهرداری اصفهان قطع می‌شد، خاطرنشان کرد: با حذف قبوض کاغذی عوارض در شهرداری اصفهان سالانه از قطع شدن ۸۲ اصله درخت جلوگیری می‌شود.

 

منبع: شهرداری اصفهان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایر اخبار

  • برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.
مجموعه گیتی هوم
ارسال پیام در واتس اپ