9804122

امضای توافق نامه سازمان ملی بهره وری ایران و شهرداری اصفهان؛
شهردار اصفهان با اشاره به امضای توافق نامه همکاری بین سازمان ملی بهره وری ایران و شهرداری اصفهان گفت: امضای این توافق نامه می تواند به گسترش اقدامات شهرداری اصفهان برای ارتقاء بهره وری به ویژه در عرصه مدیریت شهری کمک کند.

 بر اساس توافق نامه همکاری بین سازمان ملی بهره‌وری ایران و شهرداری اصفهان، شهرداری اصفهان از طریق همکاری مشترک با این سازمان تلاش می کند به «شهرداری بهره‌ور» کشور تبدیل شود.  همچنین بر مبنای این توافق نامه اهدافی همچون همکاری و مشارکت در برگزاری کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی و برنامه‌های بهبود بهره‌وری در شهرداری، ارتقاء بهره‌وری نیروی انسانی، اطلاعات و داده‌های مورد نیاز طرفین، شناسایی شاخص‌های بهره‌وری متناسب با مدیریت شهری، اندازه‌گیری دوره‌ای بهره‌وری، ارتقاء بهره‌وری و بهبود مستمر در همه‌ ارکان و موضوعات مدیریت شهری، توسعه سازمان‌های بهره‌وری محلی، بهره‌وری سبز(GP)، توسعه همکاری‌های مشترک در زمینه مدیریت دانش و تبادل تجارب، مورد پیگیری و اجرا قرار می گیرد.

قدرت اله نوروزی، شهردار اصفهان در حاشیه امضای این توافق نامه با اشاره به اینکه با امضای این توافق نامه، تعامل و همکاری های مشترک بین سازمان ملی بهره وری ایران و شهرداری اصفهان ابعاد گسترده تری پیدا خواهد کرد، اظهار کرد: اصفهان در بسیاری از شاخص های بهره وری رتبه خوبی دارد و می توان گفت اصفهان در بسیاری شاخص ها، شهر بهره وری است، اما در این مسیر باید علمی تر و با هماهنگی یک نهاد رسمی و با نگرشی علمی عمل کند.

وی افزود: در این زمینه حاضر به شناسایی نقص‌ها و مزیت های خود هستیم.

سازمان ملی بهره‌وری در کنار شهرداری‌ها

فاطمه پهلوانی، رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران نیز با بیان اینکه آذرماه سال جاری همایش بهره وری با موضوع مدیریت شهری برگزار می شود، اظهار کرد: مدیریت شهری به دلیل ارتباط مستقیم با زندگی مردم نقش مهم و جایگاه موثری برای ارتقاء بهره وری دارد از همین رو برگزاری چنین همایشی برای ارزیابی شهرداری ها از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی ادامه داد: در این همایش شاخص‌های اختصاصی بهره‌وری در ۹ شهرداری کلان شهر کشور سنجش و رتبه‌بندی آنها اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان ملی بهره‌وری ایران افزود: برای ارتقاء بهره وری در شهرها در کنار شهرداری ها خواهیم بود و در این راستا اقدام به تدوین استانداردها و خط مشی های مشخص خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از راه های تعامل سازمان ملی بهره وری با سازمان ها و دستگاه های دیگر معرفی مشاوران متخصص در حوزه بهره وری به سازمان ها برای اجرای روش های علمی است، گفت: سازمان ملی بهره وری به امور دستگاه ها وارد نمی شود و صرفا اقدام به تبیین سیاست ها و روش ها می کند.

 

منبع: شهرداری اصفهان

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایر اخبار

  • برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.
مجموعه گیتی هوم
ارسال پیام در واتس اپ