آینه دکوراتیو یکی از ترفند های جذاب این روزها در دکوراسیون داخلی فضا ها اعم از خانه های مسکونی، دفاتر اداری، سالن ها و …  می باشد. استفاده از آینه ایده ای جذاب است که در صورت استفاده بجا می تواند تاثیر چشم گیری در القا فضای بزرگتر و البته روشن تر داشته باشد. از طرفی دیگر ایده ای مقرون به صرفه است و می توان آن ها را به راحتی جا به جا و در مکان ها مختلف استفاده نمود.

استفاده مناسب از آینه های دکوراتیو در دکوراسیون داخلی خانه از جمله اثرگذار ترین موارد در ایجاد توازن و القا حس آرامش در محیط می باشد. آینه دکوراتیو به دلیل رنگ خنثی می تواند موجب ایجاد تغییراتی جذاب برای خانه شما باشد. البته نیاز است در هنگام استفاده از آینده دکوراتیو شلوغی فضا را به حداقل برسانیم و در نصب آینه در مکان مناسب نهایت دقت را داشته باشیم.

استفاده از آینه دکوراتیو در دکوراسیون منزل

انواع آینه دکوراتیو در ابعاد مختلف و سبک های مختلف مدرن و کلاسیک وجود دارند لذا شما می توانید با توجه به سبک منزل خود از انواع آن ها در قسمت های مختلف از جمله سالن، اتاق ها ، سرویس های بهداشتی و … استفاده نمایید. شما می توانید با نصب آینه دکوراتیو بر روی دیوار سالن در منزل به ایجاد عمق در سالن کمک شایانی نمایید به ویژه استفاده از آینه دکوراتیو بر روی دیوار های خالی یا راهرو های بدون نور می تواند جلوه بسیار زیادی به خانه شما بدهد. همچنین اگر منزل شما هارمونی رنگ مشخصی دارد انتخاب آینه دکوراتیو رنگی نیز می تواند انتخاب فوق العاده ای برای شما باشد.

استفاده از آینه دکوراتیو در مقابل میز ناهار خوری یکی دیگر از مکان های فوق العاده برای نصب آینه دکوراتیو می باشد و شما تنها با روشن کردن چند شمع در مقابل آن می توانید فضایی شاهانه ، شاعرانه و زیبا را ایجاد نمایید.

decoration mirror

اتاق ها یکی دیگر از مکان هایی هستند که می توان در آن ها از آینه دکوراتیو استفاده نمود. البته استفاده از آینه در اتاق ها به ویژه اتاق خواب باید کاملا هوشمندانه باشد که به آن در بخش بعدی اشاره خواهد شد.

سرویس های بهداشتی از جمله دیگر فضا های هستند که در آنها از آینه دکوراتیو به ویژه آینه دکوراتیو بزرگ و پیوسته استفاده می شود. از آن جا که عموما در خانه های آپارتمانی مرسوم این روزها سرویس های بهداشتی فضای کوچکی را دارند انتخاب آینه دوراتیو مناسب می تواند در القا فضای بزرگ و روشن بسیار موثر واقع گردد. در انتخاب آینه در سرویس ها به خاطر داشته باشید شما تنها تصویر خود را در آن نخواهید دید بلکه آینه بازتابی از تصاویر و فضای اطراف خواهد بود پس لازم است در مکان مناسب نصب گردد تا بتواند جلوه ای زیبا به این بخش از خانه شما دهد.

decoration mirror2

نباید ها در استفاده از آینه دکوراتیو

اگرچه استفاده از آینه دکوراتیو موجب انعکاس نور و روشنایی بیشتر محیط می شود اما قرار دادن آینه در مقابل نور مستقیم خورشید می تواند موجب اذیت چشمان شما شود پس لازم است در هنگام نصب آینه های دکوراتیو همواره به این مسئله توجه داشته باشید. علاوه بر این نصب آینده های بزرگ و پیوسته در دیوار پشت تلوزیون یا همان تی وی وال نیز می تواند موجب خستگی و اذیت چشمان شما گردد.

اگر به قوانین فنگ شو اعتقاد دارید لازم است بدانید که طبق فنگ شوی آینه منعکس کننده عنصر آب می باشد و موجب به جریان درآمدن انرژی در فضا می شود لذا استفاده از آن طبق اصول فنگ شو در اتاق خواب مناسب نمی باشد چراکه وجود آینه  موجب بازگشت انرژی به سمت شما می شود و اجازه یک خواب راحت را به شما نخواهد داد. همچنین طبق قانون فنگ شو بهتر است در آشپزخانه نیز از آینه استفاده نشود چراکه موجب از بین رفتن تعادل انرژی آتش و آب در آن می شود. همچنین طبق فنگ شو در سرویس ها ی بهداشتنی نباید تصویر توالت و یا دریچه فاضلاب در آینه باشد چرا که چینیان باستان معتقداند این مسئله می تواند موجب از بین رفتن انرژی گردد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایر مقالات

  • برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.
مجموعه گیتی هوم
ارسال پیام در واتس اپ