طراحی دکوراسیون داخلی خانه به قدری اهمیت دارد که به وسیله آن می‌‌توان نقاط ضعف خانه را پوشاند و حتی آن‌ها را به یک مزیت در دکوراسیون خانه تبدیل کرد همچنین یک طراحی حرفه ای در دکوراسیون خانه نقاط قوت خانه را به یکی از جذاب‌ترین قسمت‌های دکوراسیون داخلی خانه مبدل می کند. در ادامه ی این مقاله در سایت گیتی هوم به نکاتی می‌پردازیم که با استفاده از آن‌ها می‌‌توان با کمترین هزینه بهترین دکوراسیون را برای خانه خود طراحی کنید.

دکوراسیون 1

مبلمان و صندلی ها:

فضای نشیمن به‌‌عنوان یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه می‌تواند فضای بسیار صمیمی را بوجود بیاورد.
اشتباهات رایجی درباره نحوه چیدن مبلمان خانه وجود دارد که یکی از آن‌ها چیدن مبل‌ها کنار دیوار است تا فضای خانه بزرگتر به نظر برسد.
یکی از نکات مهم در چیدمان مبل‌ها تعیین نقطه کانونی است که می‌تواند شومینه تلویزیون و … باشد که البته رعایت فاصله مبلمان با این وسایل ضروری است. بهتر است بزرگ‌ترین مبل روبروی نقطه کانونی قرار گیرد. در خانه‌های کوچک باید مبلمان با فاصله از دیوار چیده شوند. نکته مهم دیگر رعایت سهولت رفت‌وآمد در خانه با وجود مبل هاست که با فاصله چیدن مبل‌ها این مشکل را حل می‌کند.
مبلمان را می‌توانید به دو صورت متقارن و نامتقارن بچینید، چیدمان متقارن برای فضای رسمی و چیدمان نامتقارن برای فضای غیررسمی است.
دکوراسیون 2

تاثیر رنگ دیوارها در دکوراسیون خانه:

ترکیب درست و زیبای رنگ های موجود در خانه تاثیر زیادی در دکوراسیون منزل و زیبایی آن خواهد داشت. هر رنگ تاثیرات روانی ویژه ای را روی روحیه افراد می گذارد. در طراحی دکوراسیون منزل، انتخاب رنگ برای دیوارها، سقف و وسایل منزل از لحاظ روان شناسی بسیار مهم است. زیرا هرکدام از این رنگ‌ها می‌تواند نشانه‌ی خاص خود را داشته باشد. در ادامه به تاثیر رنگ دیوارها در دکوراسیون داخلی به‌‌عنوان یکی از مهم‌ترین قسمت‌های خانه می‌پردازیم:
–  استفاده از رنگ‌های روشن در دیواره ، فضا را به‌صورت بزرگ‌تر نشان می‌دهد.
– اگر رنگ اتاق‌ها با فضای اصلی خانه متفاوت است بهتر است رنگ دیوار راهرو و فضای بین اتاق‌ها خاکستری ملایم باشد.
– استفاده از رنگ خنثی برای دیوارها، نقص‌های موجود را پنهان می‌کند.

دکوراسیون 3

تاثیر نور خورشید در دکوراسیون خانه:

جهت تابش نور خورشید به‌‌عنوان یکی از عناصر طبیعی که می‌تواند بر دکوراسیون خانه شما تاثیر بگذارد، بسیار مهم است. البته تابش نورخورشید در فصل زمستان با ایجاد حرارت و روشنایی می تواند خوشایند باشد اما در فصل تابستان تابش نورخورشید با وجود هوای گرم، ناخوشایند است که ناچار به صرف انرژی زیاد می شویم تا دمای خانه را پایین بیاوریم.
نور شمالی:
نور شمالی به صورت مستقیم تابیده نمی‌شود و موقعیت بسیار خوبی برای اتاق کار و جایگذاری تلویزیون است بهتر است فضاهایی مانند پارکینگ و انباری که به نور زیاد احتیاج ندارند در این موقعیت ها ساخته شود.
نورجنوبی:
نور جنوبی در زمستان دارای شدت گرم کنندگی کم است ولی در تابستان شدت گرم کنندگی زیادی دارد. نور جنوبی به دلیل ایجاد سایه و انعکاس برای قرار دادن وسایل مناسب است و می‌تواند فضای زیبایی را در خانه بوجود آورد.
نورشرقی:
نور شرقی یا همان نور صبحگاهی برای اتاق خواب بسیار دل‌انگیز و جذاب است و فضایی دنج به وجود می‌آورد. بهتر است آشپزخانه هم رو به این نور ساخته شود، زیرا برای صرف صبحانه نور شرق مکانی بسیار مناسب را ایجاد می کند. بکارگیری این نور برای اتاق مطالعه بسیار ایده خوبی است.
نورغربی:
رنگ دیواری که در معرض نور غربی است بسیار مهم است. نور غربی کم‌سو و کم حرارت است. تابش نور بر دیوارهایی سفید به رنگ زرد درمی‌آید و بر روی دیوار های بتنی به رنگ نارنجی متمایل است. استفاده از رنگ های زیاد در معرض این نور می تواند فضای سیار زیبایی را بیآفریند.
همچنین استفاده از پرده‌های مناسب برای پنجره ها تاثیر نور و زیبایی آن را در دکوراسیون دوچندان می کند.

 

برای مقایسه فنی محصولات موجود در زمینه دکوراسیون داخلی اینجا کلیلک کنید.

 

 

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایر مقالات

  • برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.
مجموعه گیتی هوم
ارسال پیام در واتس اپ