پوستر و کاغذ دیواری تفاوت زیادی با هم دارند که اغلب مردم آنها را یکی می دانند.مفهومی که ما با آن آشنایی داریم به عنوان کاغذ دیواری اشتباه رایج است. بنابراین به شناخت تفاوت بین فاکتورهای اصلی این دو محصول می پردازیم.

– سبک و کاربری:

کاغذ دیواری معمولا بر روی تمام دیوارهای اتاق قرار می گیرد و حتی میتوان از آن در سقف نیز استفاده کرد.اما پوستر برروی یک دیوار خاص قرار می گیرد.کاغذ دیواری ها دارای طرح های تکرارشونده می باشند اما پوسترها طرح های بسیار متنوعی دارند و اغلب در سبک های فانتزی استفاده می شوند.

پوستر

– نصب و اجرا:

کاغذ دیواری ها به صورت رول های آماده و با اندازه های مشخص قابل تهیه می باشند که رول ها در کنار یکدیگر به دیوار چسبانده می شوند.اما پوستر ها در اندازه سفارش داده شده و به صورت چند قطعه در اختیار شما قرار می گیرند که برای نصب آنها قطعات را در کنارهم می چسبانند.
پوسترها را می توان در تمامی سطوح به غیراز کاشی و سنگ استفاده کرد اما کاغذ دیواری ها دارای محدودیت نصب می باشند و باید قبل از آن قسمتی را تست نمود تا دچار مشکل نگردد.
درمورد زمان نصب آن ها باید گفت تفاوت زیادی بین کاغذدیواری و پوستر می باشد.پوستر سریعتر و با زمان کمتر و راحتی قابل ملاحظه ای نسبت به کاغذ دیواری نصب می شود.

رول کاغذدیواری

– جنس:

پوستراز نظر متریال نیز با کاغذ دیواری تفاوت دارد.این متریال شامل جنس، ضخامت و کیفیت است.جنس پوستر نازک تر از کاغذ می باشد و مقاومت بالاتری نسبت به آن دارد. جنس کاغذی که برای پوستر استفاده می شود از پاستیل، چرم، فیبر،کتان و دسته ای متنوع از متریال هاست و به انتخاب مشتری بستگی دارد.

quality

– شست و شو و نظافت:

کاغذ دیواری هایی که از جنس نانو یا پی وی سی باشند قابلیت شست و شو دارند اما پوسترها با توجه به متریال و رنگ آن ها کمتر کثیفی و گرد و غبار را بروز می دهند و میتوان به راحتی با دستمال نم دار آنها را تمیز کرد.

شست و شو

– قیمت:

در این آیتم باید توجه نمود که هزینه سفارش و نصب پوستر دیواری به مراتب کمتر از کاغذ دیواری می باشد.

– سفارش با طرح دلخواه:

یکی از دلایل ارجحیت پوستر نسبت به کاغذ ، قابلیت سفارش آن با طرح دلخواه، جنس و ابعاد دلخواه مشتری می باشد.

طرح

اکنون که با تفاوت میان کاغذدیواری و پوسترها آشنا شدیم به سراغ مزایا و معایب آن ها میرویم.

مزایا و معایب:

– از معایب قابل توجه کاغذدیواری ، عدم مقاومت آن دربرابر خراش ، خوردگی و رطوبت است.

– عیب دیگر اینکه، اگر دیواری که میخواهیم کاغذ را بر روی آن بچسبانیم نم دار باشد، بعد از مدتی کاغذها متورم شده و کنده می شوند.

– مزیت کاغذ نسبت به پوستر جداشدن راحت تر آن از دیوار است که می توان هرچند وقت یکبار طرح کاغذ دیواری را تغییر داد و کاغذ دیگری نصب کرد.

این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید:

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سایر مقالات

  • برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید.
مجموعه گیتی هوم
ارسال پیام در واتس اپ